Úspech doktorandky z Katedry dizajnu v súťaži o najlepšiu doktorandskú prácu na TUKE 2019

Udalosti

V rámci „Týždňa vedy a techniky na Slovensku 2019“ sa na Technickej univerzite v  Košiciach uskutočnila súťaž o najlepšiu doktorandskú prácu, na ktorej odprezentovali svoje práce vo forme posterov denní doktorandi z jednotlivých fakúlt TUKE. Za Fakultu umení sa na súťaži zúčastnili doktorandky Mgr. art. Eva Jenčuráková a Mgr. art. Lucia Tomaschová, z Katedry dizajnu.

Súťažné postery hodnotili - po vedeckej stránke aj z pohľadu dizajnu - prodekani pre vedu, výskum a doktorandské štúdium z jednotlivých fakúlt TUKE. Z 18-tich prihlásených prác boli vybrané 4 najlepšie.

Z pohľadu dizajnu bola ako jedna z dvoch najlepšie hodnotených prác, práca Mgr. art. Lucie Tomaschovej na tému: „Web ako systém vizuálnej komunikácie vo vysokoškolskom prostredí“, ktorej školiteľom bol doc. Mgr. art. Andrej Haščák, ArtD.