PoÚtStŠtPiSoNe
Loading backend data

Naše skúsenosti sú ďalej, ako naše chápanie. Áno, je to zážitok, nie pochopenie, čo ovplyvňuje skúsenosť a správanie sa.

Marshall McLuhan

Študentka Anna Božiková zvíťazila v súťaži INSAID AWARDS 2020

Display portlet menu
Späť na novinky

Študentka Anna Božiková zvíťazila v súťaži INSAID AWARDS 2020

Významné ocenenia

Do prvého ročníka prestížnej súťaže INSAID AWARDS 2020: Slovenská cena za interiérový dizajn sa zapojilo celkovo 58 interiérov v 6 kategóriách. V študentskej kategórii zvíťazila Anna Božiková, študentka ŠP Dizajn na FU TUKE. Porotu najviac oslovil jej projekt pod názvom Fínska sauna – SAUNAIRY. Ide o návrh domčeka – sauny, ktorý vyniká svojím unikátnym tvarom. Práve odvážne a nápadité spracovanie tohto projektu zavážilo v prospech SAUNAIRY. Jej projekt spĺňa kritériá originality, funkcionality i ekológie, je aktuálny a inovatívny.

Ako hodnotí toto ocenenie samotná víťazka, Anna Božiková?
"V prvom rade ďakujem za ocenenie! Popravde som ani nedúfala, že tento projekt postúpi vzhľadom na prihlásené interiéry v študentskej sekcii, keďže môj projekt bol tak trochu iný. Veľmi ma to potešilo, pretože som na tomto projekte pracovala usilovne a s radosťou, keďže ma daná téma baví a určitým spôsobom som sa v nej našla. Sauna je pre mňa miestom, kde si dokážem maximálne oddýchnuť. Venovala som sa hlavne problematike veľkosti sauny aj jej umiestnenia. Dúfam, že som svojou prácou inšpirovala aj ďalších dizajnérov k tvorbe a môj projekt je v oblasti interiérového dizajnu prínosom.“

Projekt SAUNAIRY vytvorila Anna Božíková na Katedre dizajnu v ateliéri Priestor pod vedením Mgr. Jaroslava Tomaščíka, vedúceho ateliéru a pedagógov Mgr. art. Rastislava Jurčíka, ArtD. a Mgr. art. Michaely Bujňákovej, PhD. Ocenenej študentke srdečne gratulujeme!

Súťaž INSAID AWARDS je určená pre interiérových dizajnérov, architektov, umelcov, študentov a ďalších tvorcov či dodávateľov interiéru a jej zámerom je rozvinúť diskusiu o profesii interiérového dizajnéra a jeho vplyve na koncových užívateľov navrhnutých interiérov. Súťaž zároveň podporuje tvorbu kvalitného interiérového dizajnu, ako aj jeho tvorcov. Veríme, že ďalšie ročníky tejto súťaže budú tak isto úspešné a pritiahnu pozornosť odbornej i širokej verejnosti.

Zdroj a ďalšie informácie: https://edesignum.scd.sk/?oceneni&sprava=insaid-awards-2020-slovenska-cena-za-interierovy-dizajn

Autor textu: Mgr. art. Eva Jenčuráková, doktorandka ŠP Dizajn