MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Naše skúsenosti sú ďalej, ako naše chápanie. Áno, je to zážitok, nie pochopenie, čo ovplyvňuje skúsenosť a správanie sa.

Marshall McLuhan

Pozvánka na výstavu - Realita digitálneho sveta

Display portlet menu
Back to news

Pozvánka na výstavu - Realita digitálneho sveta

Messages

Srdečne Vás pozývame na výstavu prác študentov ateliéru Vizuálna komunikácia, Fakulty umení, Technickej univerzity v Košiciach, ktorá bude verejnosti sprístupnená 21. júla 2021 v priestoroch Campus Gallery, Park Komenského 7, Košice. Výstava potrvá do 9. septembra 2021 a bude možné si ju pozrieť vždy v pracovných dňoch od 8.00 h do 16.00 h.

Výstava Realita digitálneho sveta prezentuje prostredníctvom 70 diel – plagátov, grafických skratiek a typografických kompozícií – pohľad mladých grafických dizajnérov, prevažne príslušníkov generácie Z, na digitálny priestor, sociálne siete a online kultúru, ktorá sa ich aj v nadväznosti na dištančnú výučbu v uplynulých semestroch bytostne týka. Študenti reflektujú široké spektrum tém, ktoré súvisia s digitálnym svetom, pričom neraz zachytávajú aj odvrátenú stránku online sféry.

V auguste 2021 bude paralelne s výstavou  Campus Gallery sprístupnená aj jej online podoba vo forme virtuálnej galérie, ktorá bude doplnená a rozšírená o digitálne publikácie, animácie a krátke videá.

Výstava Realita digitálneho sveta je výstupom rovnomenného projektu, ktorý bol vypracovaný v ateliéri Vizuálna komunikácia pod vedením doc. Mgr. art. Andreja Haščáka, ArtD.

Tento projekt z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.