MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Naše skúsenosti sú ďalej, ako naše chápanie. Áno, je to zážitok, nie pochopenie, čo ovplyvňuje skúsenosť a správanie sa.

Marshall McLuhan

Empatia – Mladý dizajn pre všetkých

Display portlet menu
Back to news

Empatia – Mladý dizajn pre všetkých

Messages

Srdečne pozývame na aktuálne prebiehajúcu výstavu v Považskom múzeu v Žiline pod názvom Empatia – Mladý dizajn pre všetkých. Ide o ukážky humanistického dizajnu, ktorého produkty sa týkajú témy zdravotne znevýhodnených ľudí a psychickej relaxácie. Väčšina prezentovaných diel vznikala v priamej spolupráci s odborníkmi z iných oblastí (zdravotníctva, sociálnej starostlivosti, psychoterapie, výchovy a vzdelávania) či v spolupráci dizajnéra s konkrétnym používateľom. Typologicky i materiálovo ide o rôznorodé produkty, prototypy a modely z oblasti nábytkového, produktového, textilného a experimentálneho dizajnu a z oblasti vizuálnej komunikácie.

Výstava prezentuje práce študentov štyroch vysokých škôl umeleckého zamerania – Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave, Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach, Drevárskej fakulty Technickej univerzity vo Zvolene a Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíne.

Našu alma mater na výstave reprezentujú diela 8 študentiek / absolventiek Katedry dizajnu FU TUKE (Juliána Bučková, Eva Jenčuráková, Veronika Kurcinová, Ivana Miženková, Eliška Mašlonková, Alexandra Meľnyčuková, Gabriela Semanová, Soňa Vysocká).

Kurátor výstavy: Mgr. Zdeno Hogh
Trvanie výstavy: 29. február 2024 – 30. jún 2024
Miesto konania výstavy: Považské múzeum v Žiline, Budatínsky hrad / Kaplnka

https://scd.sk/vystava/empatia-mlady-dizajn-pre-vsetkych/