MonTueWedThuFriSatSun

Back to news

Zverejnenie výsledkov voľby dekana/ky Fakulty umení

Messages

Volebné zhromaždenie, v zmysle prílohy č.2 Štatútu FU TUKE realizovalo 30.4.2024 voľby dekana Fakulty umení Technickej univerzity v Košiciach. O pozíciu dekana sa uchádzali kandidátka a kandidát:

doc. MgA. Svetlana Fialová, ArtD.
a doc. Mgr. art. Ing. Richard Kitta, ArtD.

Na základe výsledkov tajného hlasovania a záverov volebnej komisie kandidát doc. Mgr. art. Ing. Richard Kitta, ArtD. získal väčšinu hlasov všetkých členov volebného zhromaždenia. Vzhľadom na to, že boli splnené všetky predpísané podmienky, volebná komisia vyhlasuje voľby dekana FU TUKE za platné.

Predseda volebného zhromaždenia predložil rektorovi Technickej univerzity návrh na vymenovanie doc. Mgr. art. Ing. Richarda Kittu, ArtD.na dekana Fakulty umení TUKE.