Výstava plagátov „100 rokov Československého Červeného kríža“

Display portlet menu

Výstava plagátov „100 rokov Československého Červeného kríža“

Dňa 14. novembra 2019 sa vo Východoslovenskej galérií v Košiciach konala vernisáž výstavy 30 autorských plagátov študentov ateliéru Vizuálna komunikácia, Katedry dizajnu, FU TUKE, pod názvom „100 rokov Československého Červeného kríža (1919 – 2019)“. Plagáty boli vytvorené študentmi pod vedením doc. Mgr. art. Andreja Haščáka, ArtD., Mgr. art. Samuela Čarnokého, ArtD. a doktorandiek Mgr. art. Lucie Tomaschovej a Mgr. art. Evy Jenčurákovej.

Projekt bol realizovaný na podnet a s finančnou podporou Územného spolku SČK Košice-mesto a jeho cieľom je podporenie darcovstva krvi a dobrovoľníckej práce medzi mladými ľuďmi. Cieľom študentov bolo zaujímavou formou vystihnúť myšlienku darcovstva prostredníctvom grafickej skratky a vytvoriť pre diváka vizuálne atraktívne diela. Vytvorené plagáty sú publikované aj v dvojjazyčnom katalógu.

Po skončení výstavy budú plagáty využité na propagáciu činnosti Slovenského Červeného kríža, predovšetkým na transfúznych strediskách a v zdravotníckych zariadenia.

Vernisáž výstavy vo VSG bola spojená aj so slávnostným oceňovaním mnohonásobných darcov krvi v Košiciach, pri príležitosti osláv 100. výročia Československého Červeného kríža.

MonTueWedThuFriSatSun
Loading backend data

Naše skúsenosti sú ďalej, ako naše chápanie. Áno, je to zážitok, nie pochopenie, čo ovplyvňuje skúsenosť a správanie sa.

Marshall McLuhan

Výstava plagátov „100 rokov Československého Červeného kríža“

Display portlet menu