Výskum a umenie

PoÚtStŠtPiSoNe
Loading backend data

Naše skúsenosti sú ďalej, ako naše chápanie. Áno, je to zážitok, nie pochopenie, čo ovplyvňuje skúsenosť a správanie sa.

Marshall McLuhan

Oblasti umenia

 

V kontexte umeleckých vysokých škôl na Slovensku má Fakulta umení TUKE svoje špecifické postavenie, a to nielen svojou vnútornou konšteláciou (výtvarné umenie a intermédiá, architektúra, dizajn), ale najmä lokáciou v technicky orientovanom univerzitnom prostredí. Charakter Fakulty umení TUKE formuje dynamická rovnováha medzi umeleckým a technologickým a tiež aktuálna interdisciplinárna komunikácia na pozadí kreatívnych oblastí. Táto skutočnosť má vplyv na povahu generovaných umeleckých výstupov, ktoré zasahujú do rôznorodých oblastí umenia, vrátane kreatívnych činností súvisiacich s odvetviami kreatívneho priemyslu.

Umelecké aktivity a ďalšia kreatívna činnosť pedagógov či vedecko-výskumných pracovníkov je v úzkom prepojení a synergii s ich vedecko-výskumnou a pedagogickou činnosťou. Evidencia umeleckých a publikačných aktivít na Fakulte umení TUKE prebieha štandardne v rámci oficiálnych centrálnych registrov (CREUČ, CREPČ).