Výskum a umenie

Konferencia „Modely umeleckého vzdelávania. Odkiaľ a kam?”

Konferencia „Modely umeleckého vzdelávania. Odkiaľ a kam?”

Vedecká konferencia – zameraná na reflexiu súčasného stavu umeleckého školstva na VŠ a univerzitách na Slovensku a v Čechách v ich regionálnom, európskom a medzinárodnom kontexte, sa zamerala predovšetkým na:

• zadefinovanie kľúčových faktorov formujúcich súčasný stav umeleckého vzdelávania na vysokoškolskej úrovni na Slovensku a v Čechách
  • reflexiu rôznych modelov umeleckého vzdelávania, primárne v oblastiach výtvarného umenia, architektúry a dizajnu, ktoré by do budúcnosti poskytovali živé a životaschopné odpovede na takto zadefinované otázky/tlaky/potreby/problémy/situácie.

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.